Kapitola 3 (Tábor)

8. prosince 2017 v 10:00 | QueenEleanorT |  Život Progamerky
Po nějaké době co jsem dokázala že mi v pití alkoholu není soupeře jsem se zase vrátila do starých kolejí a začala hrát. No hrát... Spíš bych řekla trénovat.

Byly asi tři týdny do konce prázdnin a Dan přišel s nápadem že mě sebou vezmou na letní tábor, kde si podle něj užiju spoustu legrace. Nevím jestli s tolika dětma co tam jedou jen kvůli YouTuberům si užiju legraci, ale budiž. Sbalila jsem si nějaké věci a notebook i když se na něm trénuje na dvě věci, ale na něčem hrát musím. Domluvila jsem se klukama že se za námi přijedou kouknout a podělí se o nějaké znalosti co týče progamingu. Když jsme vyjeli tak jsem se modlila aby tam aspoň nějaký signál. No při mém štěstí tam nebude ani elektřina. Dorazily jsme na místo a já se zděsila. Bylo to někde v lese, ale k mému překvapení tu byla i Wi-fi a dokonce lepší než co máme ve vile, tak aspoň něco tu je. Měla jsem si vybrat s kým budu na pokoji. No výběr to byl opravdu složitý protože se mnou všichni chtěli být na pokoji, tak aby se nehádali tak jsem si vyžádala pokoj sama pro sebe. Pokoj to byl pěkný, velký s manželskou postelí. V klidu jsem si vybalila věci a šla do hlavní haly se uvítat s ostatníma. Na chodbě jsem potkala nějakého kluka asi musel to být taky YouTuber pač šel po chodbě kde mají pokoje vedoucí. Když si mě všiml tak se na mě pěkně usmál a šel dál. Docela se divím že se ani nepředstavil. jako by předpokládal že ho znám. Omyl neznala jsem ho. V hale už bylo plno a já marně hledala Dana nebo kluky od nás z vily. Tak jsem si sedla ke stolu a jen tak se koukala kolem sebe a pozorovala jsem ty holky jak se natřásají a jsou namalované s domněním že sbalí nějakého YouTubera. Tiše jsem se smála všem těm holkám co kolem mě procházely. Nějaký kluk zapískal na píšťalku a celá hala utichla. Já jsem taky zbystřila a dávala jsem mimořádně pozor, což se upřímně divím protože já nedávám nikdy pozor ani ne škole ani nikde jinde. Ten kluk mě natolik zaujal že jsem chtěla aby mluvil dál a nepřestal. Jmenoval se Petr Lexa a byl to hudebník a YouTuber kde vystupoval pod přezdívkou Hoggy. Když domluvil a přišlo na řadu představování dalších vedoucích přestala jsem opět dávat pozor a přemýšlela nad tím proč jsem při jeho proslovu dávala pozor. Zaslechla jsem jméno Vadak a koukla jsem se kdo se tak vtipně jmenuje. Byl to ten kluk co se na mě usmál na chodbě a nepředstavil se. Vedle něj jsem zahlédla MenTa a tak jsem se zvedla abych mohla jít za ním, ale pak jsem si řekla že asi bude lepší když budu dělat že je znám jen z YouTube a nebudu se k nim hlásit jako že s nimi bydlím v jednom domě. V kapse mi zazvonil mobil a já leknutím poskočila na židli, naštěstí si toho nikdo nevšiml. Zvedla jsem se a potichu odešla z místnosti. Venku jsem hovor přijala, byl od Jirky.

Já: Ahoj brácha. Kde jsi? A proč je náš byt úplně prázdný a nikdo tam není? A co sakra dělám u kluků ve vile?
Jirka: Ahoj sestřičko... No víš já se stěhuji s Klárou do vlastního a tobě už bude za necelý půl rok 18 a tak jsem tě nechtěl dávat do dětského domova a domluvil se s GoGem že si tě na tu krátkou dobu vezme k sobě. Trocha adrenalinu ti neuškodí a kluci jsou fajn. Nemusíš se bát že tě nebudou mít rádi. A mrzí mě že jsem nestihl tvůj prví turnaj v LoLku... Klára chtěla pomoct s rozmístěním nábytku a úplně jsem na to zapomněl.
Já: To je jedno kašli na to... A do toho děcáku jsi mě klidně dát mohl a nemusel jsi mě házet na krk Danovy! Ten se na rozdíl od tebe na YouTube nevykašlal, akorát jsi mu přidělal jednu starost na víc, ale neboj se já mu překážet nebudu a nebudu překážet ani tobě s Klárou. Ta už si tě tak omotala okolo prstu že to až bolí. A ještě jedna věc... Když už jsi jednou můj brácha tak jsi mi to mohl aspoň říct do očí a neposílat za mnou do nemocnice Dana. Ono by tě taky neubylo kdyby jsi se zastavil. Neboj nic ti vyčítat nebudu od toho máš sám sebe aby jsi mohl vyčítat co jsi se svým životem udělal. A teď když mě omluvíš jdu se bavit. Nenechám si tebou zkazit tábor a zbytek prázdnin. tak se měj pěkně a pozdravuj Klárku...

Něž stihl odpovědět tak jsem mu to típla a mobil schovala zpět do kapsy. Neubránila jsem se slzám a odběhla do lesa aby mě nikdo neviděl. Sedla jsem si na nějaký kámen a koukala se na hladinu rybníka co byl v lese. Pod každým lístečkem co plaval na hladině jsem si představila jednu vzpomínku s Jirkou. Ačkoliv bylo léto v lese se hodně rychle setmělo.,, Tady je mám jí." Slyšela jsem nějaký hlas za mnou. Neotočila jsem se a jen jsem dál tiše plakala.,, Dane pojď si sní něco udělat na nás nereaguje. Tobě třeba něco řekne." Dan si ke mě sedl a nic neříkal, jen koukal stejným směrem jako já. To ticho mě zabíjelo a tak jsem musela něco říct.,, Volal mi brácha.. Říkal že se s Klárou odstěhovali... Ty jsi o tom věděl?" Povzdechl si.,, Ano věděl jsem to, ale nechtěl jsem ti říct když jsme odcházely z nemocnice. Chtěl jsem ti to říct až po tom turnaji aby jsi se mohla plně soustředit a nebyla z toho na nervy i když vím že teď budeš ještě víc protože jsem ti to neřekl hned a máš právo na mě být i naštvaná. Pochopím to když se mnou nebudeš chtít mluvit." Zvedl se a odcházel.,, Počkej." Odmlčela jsem se a on se zastavil a otočil na mě.,, Na tebe se nezlobím. Nikoho kromě tebe a kluků z vily nemám. Jo štve mě to že jsi mi to neřekl, ale tak co já s tím udělám na tebe si vztek vylévat nemůžu ty za to nemůžeš.",, Tak pojď do tábora už je pozdě a začíná se ochlazovat." Zvedla jsem se a šla za ním zpět do tábora. Přišla jsem do pokoje a lehla si na postel. Všimla jsem si že mi někdo poslal zprávu a tak jsem jí otevřela. Byla od Baxtrixe.
Baxtrix: Ahoj Eleanor. Dneska jsi vůbec nebyla na serveru, co se s tebou děje? Musíme trénovat. kluci tě chtějí na další turnaj.
Já: Ahoj Baxi... Promiň já vím že jsem dnes netrénovala. Jsem na tom táboře a mám nějaké problémy. Neřeš to prosím... Nějakou dobu mi potrvá než se z toho dostanu takže si dám pauzu. Kdy je ten turnaj? A samozřejmě platí ta vaše návštěva tady.
Baxtrix: Je to v listopadu, takže máš dost času. Snad se z toho brzy dostaneš a budeš dál hrát. No přijedu jen já kluci už něco mají. Budou hostovat v jiných teamech.
Zhasla jsem telefon a položila ho na stolek. Dostala jsem hlad, protože jsem nejedla od rána a tak jsem se vydala do kuchyně jestli tam něco nezbylo. vyšla jsem z pokoje a šla rovnou do kuchyně. Prohlédla jsem si co je v ledničce. Nic moc tam nebylo, ale všimla jsem si že vedle na lince leží sáček s lupínky. nasypala jsem si trochu do misky a zalila to mlékem. vzala jsem si lžičku a šla si sednout do jídelny. Když jsem se otočila stál tam Smusa. Lekla jsem se ho trochu mléka vylila na zem.,, Co se lekáš.(smích)",, Nečekala jsem tě tu.",, Chodíš na lupínky jo?",, Dáš si taky?" přikývl a já mu připravila taky misku s lupínky. Sedli jsme si do jídelny a on se mě ptal proč jsem odešla a na to co se stalo. Všechno jsem mu řekla a on mě objal. Když jsem dojedla půlnoční svačinku tak mi řekl že mám jít sním ven že se půjdeme projít. Tu noc měl hlídku a kontroloval jestli jsou všichni na svých místech a ve svých chatkách. Ucítila jsem kouř a šla za ním. za chatkou byly dvě holky a kouřily. Co tu děláte?" Zeptal se jich Šimon. Ty dvě se lekli a rychle ty cigarety uhasily. Šimon jim sebral krabičku se slovy, že to nechá pro tentokrát být, ale ať se to neopakuje. Holky šli zpět do chatky a my šli dál.,, Dej mi jedno cígo.",, Cože ty kouříš?",, Jen občas." Vytáhl mi jednu cigaretu a druhou sobě. zapálila jsem si jí a s úlevou vydechla kouř. Šimon mě s údivem pozoroval a usmíval se.,, Co je?",, Je to divný tě vidět s cigaretou. Vůbec se to k tobě nehodí.",, To mi říkají všichni. Proto jsem se nikdy nestala kuřákem." Když jsem dokouřila došli jsme už k budově a já nedopalek hodila do popelníku.,, Půjdu si lehnout jsem hrozně unavená. Zítra mě zase čeká perný den. Bax mi psal že v listopadu máme další turnaj a já musím napsat strategie pro všechny šampiony a poskládat z toho plán pro hru.",, Máš u mě velký obdiv, dostat se do teamu mezi kluky co hrajou první ligu v české progaming scéně je dobrý výkon.",, Prostě jsem jim jen posla svou strategii a osvědčila se jim.",, Máš talent. Tak dobrou noc Eleanor." Dobrou noc Šimone." Zašla jsem do pokoje a šla se osprchovat. Po krátké sprše jsem si lehla do postele a usínala.

Druhý den ráno mě vzbudili kluci že je čas snídaně. Ospale jsem se na ně podívala a zachumlala se zpátky do peřin. Kovy mi sebral peřinu a odmítal jí vrátit. MenT mě vytáhl z postele a House mi podal oblečení s tím že to myslí vážně. Vzala jsem si od něj oblečení a šla se do koupelny převléknout. Udělala jsem ranní hygienu trochu se nalíčila a vyšla ven z koupelny. kluci tam pořád byli a koukali na fotku co jsem měla nalepenou na notebooku.,, To jsem já se svým teamem." Řekla jsem jim.,, Kde to je?",, V Irsku. Měli jsme tam závody v parkuru.",, Ty jezdíš na koni?",, Jezdila jsem...",,Proč jsi přestala?" Zeptal se House a kluci netrpělivě čekali na odpověď.,, Ten kluk úplně vpravo Štěpán... Zabil se když nešťastně spadl z koně na poslední překážce. Od té doby jsem nejezdila a už ani nechci a teď jdeme nechci se o tom bavit je to už dávno a těžce se na to vzpomíná." Odbyla jsem je a vyšla z pokoje. Kluci šli za mnou a něco si tam šeptali. V jídelně bylo zase plno, ale já přesně věděla kam si chci sednout, jenže Kovy mě dotáhl ke stolu kde sedí vedoucí. Poslušně jsem si tam sedla a mlčela. Neměla jsem důvod mluvit. Po snídani jsem otevřela sešit a notebook co jsem si vzala z pokoje a začala vymýšlet strategie na náš listopadový turnaj. Jídelna se začala pomalu vyprazdňovat až jsem tam nakonec zůstala jen já sama. Vůbec mi to nevadilo aspoň jsem měla klid na přemýšlení. Když jsem konečně dokončila co jsem potřebovala, byl už čas oběda. Dan mi donesl jídlo a já se do něj z chutí pustila. Při obědě jsem poslala klukům můj plán a když mi přišlo schválení tak jsem zaklapla notebook a naplno se věnovala jídlu.,, Eleanor půjdeš s námi odpoledne na výlet?" Zeptal se mě Dan.,, Ano půjdu ráda." Odpověděla jsem mu. Ve tři hodiny po obědové pauze jsme šli někam po lesní pěšině a vyšli jsme na nějakém paloučku. Tam si daly děcka svačinu a šli jsme dál. Nevím kam se přesně šlo, ale byla jsem ráda že kluci vytáhli ven. Určitě bych celý den seděla za notebookem a hrála League of Legends. I když bych měla trénovat abych kluky nezklamala, ale tak čeho je moc toho je moc. Dan měl pravdu bavila jsem se. S klukama jsme si udělala spoustu bláznivých fotek a to že nefotím, tak jsem to teď rozjela ve velkém. Snad dvě stě fotek za celý výlet jsem vyfotila.,, Říkal jsem že se tu budeš bavit.",, Měl jsi pravdu bavím se tu. Nemám pak aspoň čas myslet na ty věci okolo Jirky a toho turnaje.",, Ty budeš zase hrát? Kdy přijdeme se podívat.",, V listopadu. Přesný datum mi ještě neřekli."

Dny v táboře ubíhaly jako voda v řece a byl tu konec tábora a do konce prázdnin zbývalo jen pár dní. Baxtrix do tábora přijel a měl přednášku o hraní počítačových her na herních akcích. Po zbytek prázdnin jsem se aktivně věnovala tréninku a když se mělo nastoupit do školy tak jsem si hned domluvila studium na dálku a už začátkem října měla ukončenou školu. Při tréninku jsem se ještě učila a závěrečné zkoušky jsem zvládla na výbornou a to do slova...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama